• اتوبان نواب به سمت جنوب، لاین کندرو، بعد از پل شهرداری، پلاک 270

بام سبز

بام سبز | روف گاردن | اجرای روف گاردن | پلنت پلاس

اجرای فضای سبز بر روی پشت بام ساختمان ها با نام بام سبز یا روف گاردن شناخته می شود. اجرای روف گاردن امروزه با توجه به افزایش زندگی آپارتمانی از اهمیت بالایی برخوردار است. برای اجرای بام سبز از پوشش گیاهی استفاده می‌شود که نوع پوشش گیاهی به منطقه اجرای پروژه بستگی دارد.

گیاهان مناسب بام سبز

چه گیاهانی برای استفاده در بام سبز مناسب هستند؟
برای اجرای این کار باید به نوع پوشش گیاهی مورد استفاده دقت کرد. استفاده از گیاه مناسب نیازمند داشتن تجربه و آگاهی کافی است.
گیاه انتخابی باید در برابر اشعه خورشید دارای مقاومت کافی باشد.
باید از گیاهی استفاده شود که با شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر سازگار باشد.
در برابر تغییرات آب و هوایی دارای مقاومت کافی باشد. همچنین گیاه مورد استفاده توانایی مقابله با سرمای زمستان را داشته باشند.

روف گاردن

یکی از گزینه های مناسب برای زیباتر کردن ساختمان، محوطه سازی و استفاده از روف گاردن است. روف گاردن می تواند در ساختمان های مسکونی، برای کافه و رستوران و در ساختمان های اداری نیز اجرا شود. در نهایت حاصل انجام این کار پدید آمدن یک فضای سبز کوچک است که بتوان خستگی روز را به نشاط و سرزندگی تبدیل کرد.

مزایای بام سبز

روف گاردن ها مزایای بسیاری به همراه دارند.
اولین مزیت آن ها کاهش انرژی مصرفی ساختمان است. به این صورت که در فصل سرد بام سبز باعث می شود که از خروج انرژی گرمایی ساختمان جلوگیری شود و در فصل گرم نیز گیاهان مورد استفاده در آن، انرژی خورشید را جذب می کنند و سبب خنک شدن ساختمان می شوند.
استفاده از روف گاردن و اجرای آن باعث می شود که آلودگی هوا کاهش پیدا کند. به دلیل اینکه گیاهان اکسیژن تولید می کنند و دی اکسید کربن هوا را کاهش می دهد.
همچنین یک زیستگاه مناسب برای پرندگان به وجود می آید.
بام سبز طول عمر ساختمان را افزایش می دهد و به عنوان عایقی برای سقف ساختمان عمل می کند.
همچنین منجر به کاهش آلودگی صوتی خواهد شد.
علاوه بر این امکان پرورش گل و سبزی فراهم شده و بستری برای گذران اوقات فراقت خواهد بود و به این صورت سلامت روانی افراد را به همراه خواهد داشت.
روف گاردن مصرف انرژی را کاهش می دهد. منجر به افزایش ارزش ساختمان می شود.
این فضا طول عمر بالایی خواهد داشت و می توان یک محیط مناسب برای استراحت در طول روز ایجاد کرد.

بام سبز | روف گاردن | اجرای روف گاردن | پلنت پلاس

اجرای روف گاردن

اجرای روف گاردن نیاز به تخصص فراوان دارد زیرا باید به گونه ای اجرا شود که از آسیب و همچنین ایجاد رطوبت در ساختمان جلوگیری کند.  لازم است که در انتخاب نوع گیاهان و مصالح به کار برده شده، حساسیت و دقت زیادی اعمال گردد. تیم پلنت پلاس در کنار شماست تا بهترین بام سبز را برای شما ایجاد نماید.