• اتوبان نواب به سمت جنوب، لاین کندرو، بعد از پل شهرداری، پلاک 270

پلنت

پلنت در واقع همان آکواریوم گیاهی است که می توان در آن از انواع ماهی ها و گیاهان آبزی که برای نگهداری در این محیط مناسب است، استفاده کرد. گیاهان آبزی گیاهانی هستند که می ‌توانند در داخل آب نگهداری شوند و رشد کنند. گیاهان آبزی موجود در این آکواریوم های آب شیرین، به دلیل اضافه کردن اکسیژن و همچنین فیلتر کردن آب، برای ماهی ها بسیار مفید هستند. ماهی ها نیز با تامین کود برای این گیاهان، بقای گیاه را تضمین می کنند. پلنت ها بسیار زیبا هستند و فضای جذابی به محیط می بخشند. مجموعه پلنت پلاس متنوع ترین آکواریوم های گیاهی را ارائه می دهد که در انواع طرح ها و سایزهای مختلف می توانید سفارش دهید.

پلنت | پلنت پلاس

مزایای پلنت

داشتن این آکواریوم ها چه مزایایی برای شما خواهد داشت؟
اولین مشخصه این آکواریوم ها ایجاد فضای زیبا و خاص برای محیط است. داشتن یک آکواریوم پلنت به دلیل ماهیت طبیعی که دارد، برای فضای خانه و همچنین محل کار، بسیار دلنشین و زیبا خواهد بود.
گیاه و ماهی در این آکواریوم ها همزیستی مسالمت آمیز دارند. گیاهان موجود در آکواریوم، آب را فیلتر می‌ کنند و اکسیژن مورد نیاز را برای ماهی ها تأمین می کنند و ماهی نیز کود مورد نیاز گیاه را تامین خواهد کرد.
به دلیل تنوع گیاهان آبزی و همچنین ماهی هایی که برای استفاده در این محیط ها مناسب هستند، می توان طرح ها و مدل های متنوع و جذابی را ایجاد کرد.

نکات مهم نگهداری از آکواریوم گیاهی

نگهداری از این پلنت ها کار سختی نیست. اگر نوع گیاه آبزی و ماهی به درستی انتخاب شده باشد، مدت زیادی دوام می آورند. البته نوع نگهداری از آن ها نیز بسیار مهم و تاثیرگذار است.
اولین نکته دمای محیطی است که این آکواریوم ها نگهداری می شوند. دمای بالا برای این پلنت ها اصلا مناسب نیست. بهترین دما برای نگهداری از آن‌ ها باید ۲۵ درجه یا پایین‌ تر باشد.
در انتخاب ماهی برای این آکواریوم های گیاهی نیز باید دقت کرد و باید از ماهی هایی که می توانند شرایط آکواریوم های گیاهی را بپذیرند استفاده نمود. نوع ماهی باید با توجه به شرایط اکوسیستمی تعیین شود.
با توجه به اینکه گیاهان نیازمند نور هستند، بنابراین آکواریوم‌ گیاهی شما می‌ تواند هم از نور آفتاب استفاده کند و هم می توان با استفاده از لامپ های مهتابی و یا لامپ هایی که در داخل پلنت تعبیه می شود، این کمبود را جبران کرد.